Strona główna

Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej
w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach Kostuchnie
HISTORIA     I   II   III   V   IX   X   XI   XII   XIII   XIV XV XVI XVII XVIII  XIX XX  XXI  XXII  XXIII  XXIV  XXV  XXVI

IX Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej - 2002


Kto z nas nie lubi oglądać uśmiechniętej twarzy dziecka? Ten, kto przyszedł 4 maja 2002r. do naszego kościoła, mógł się napatrzeć do woli. Radość, podniecenie i szczera chęć wielbienia Boga swoim śpiewem wypisane były na twarzach wszystkich uczestników IX Dziecięcego Festiwalu Piosenki Religijnej Kostuchna 2002. Zdarzały się jednak nieliczne przypadki tremy, które jednak nie zdołały wpłynąć na ogólną atmosferę. Było to przede wszystkim miłe spędzenie czasu, robienie tego, co się lubi - czyli śpiewanie, spotkanie dzieci z różnych miast, udowodnienie po raz kolejny, że można chwalić Boga dobrze się przy tym bawiąc.

Hasło: "Przylecieli Aniołkowie jak ptaszęta z nieba..." zostało zaczerpnięte z jednej z kolęd. Wielu ludzi zadawało sobie pytanie, czy nie zaszła jakaś pomyłka? Przecież wszyscy wiedzą, że Boże Narodzenie jest w grudniu, nie w maju. Organizatorzy jednak wybrali właśnie maj na urządzenie lokalnego "małego Bożego Narodzenia", by uświadomić nam wszystkim, że ten piękny czas nie musi się kończyć, ale możemy przeżywać go codziennie. Musimy tylko pozwolić, by Jezus wciąż na nowo rodził się w naszych sercach.

Nawiązując do hasła, wiele dzieci włożyło skrzydła, a niektóre nawet kompletny "anielski" strój.
W Festiwalu wzięło udział 33 wykonawców (solistów, zespołów, scholi) - razem około 300 osób. Jedni przyjechali z sąsiednich parafii: z Podlesia, Piotrowic, Ochojca inni z miejsc bardziej oddalonych: Świętochłowic, Siemianowic Śl., Rybnika, Dąbrówki Wielkiej, Chorzowa, Szopienic, Załęża, Rogowa, Pszczyny Starej Wsi, Ornontowic, Katowic, Tych, Wodzisławia, Rudy Śl., Bytomia, Lędzin, ale wszyscy starali się wypaść jak najlepiej.
śród uczestników i widzów rozprowadzono pamiątkowe breloczki, informatory oraz festiwalowe śpiewniczki, które bardzo się potem przydały. Uczestników zapowiadał i z widownią śpiewał Robert Myrcik, zaś przerwy pomiędzy występami uczestników były okazją do śpiewania z gwiazdą Festiwalu Magdą Anioł, która wraz z Przyjaciółmi dbała o podgrzanie atmosfery.

LAUREACI

I Wyróżnienie Ks. dziekana Eugeniusza Krasoń
"Iskierki" z Siemianowic Śl.
II Wyróżnienie Ks. Proboszcza Stanisława Reś
"Wesołe Słoneczka" z Chorzowa
II Wyróżnienie Organizatorów
Kasia Jarczok - z Pszczyny Starej Wsi
III Wyróżnienie Fanciszkańskiego Zakonu Świeckich
Paulina Gorażdża z Podlesia
III Wyróżnienie Akcji Katolickiej
Schola "Józefowe Nutki" z Załęża
III Wyróżnienie Żywego Różańca
"Boże Iskierki" z Tych