Strona główna

Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej
w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach Kostuchnie
HISTORIA     I   II   III   V   IX   X   XI   XII   XIII   XIV XV XVI XVII XVIII  XIX  XX  XXI  XXII  XXIII  XXIV  XXV  XXVI

X Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej - 2003

Pamięć ludzka jest zawodna, więc nie zamierzam opisywać dziesięciu minionych lat. Kto był z nami od początku ten pamięta skromne początki, inni niech zapamiętają te wspaniałe chwile, gdy spoglądali na uśmiechnięte i rozśpiewane dzieci.

Skoncentrujmy się na Festiwalu Jubileuszowym, który odbył się w sobotę 10 maja 2003r. w kościele parafialnym w Kostuchnie. Pierwsze grupy zgłaszały się w punkcie informacyjnym już o godzinie 8:00, chociaż oficjalne otwarcie miało nastąpić dopiero o 10:30. Przy głównym wejściu do kościoła rozdawaliśmy Informatory i Śpiewniki.

Punktualnie o 10:30 wszystkich zgromadzonych w kościele powitał gospodarz naszej parafii ks. proboszcz Stanisław Reś. Następnie poprosił gościa honorowego księdza biskupa Gerarda Bernackiego o otwarcie Festiwalu. Ksiądz Biskup skierował do zgromadzonych kilka słów i udzielił swojego błogosławieństwa wszystkim uczestniczącym w tym spotkaniu. Później wystąpił Gość Festiwalu - Józef Broda. Ten znakomity multiinstrumentalista i wspaniały gawędziarz z Koniakowa snuł opowiść o muzyce i modlitwie demonstrując grę na różnych dziwnych instrumentach począwszy od glinianych piszczałek poprzez fujarki, skończywczy na około 4 metrowej trąbicie. Część oficjalną zamknęły podziękowania pomysłodawcom: pani Gabrieli Przyłuckiej, pani Elżbiecie Bielas i ks. Józefowi Since. Ksiądz proboszcz Józef przywiózł ze sobą 38-osobową grupę, z którą zaśpiewał piosenkę.

Nasi prowadzący Robert Myrcik i s. Dobrosława ogłosili, że czas najwyższy rozpocząć występy konkursowe. Na tegoroczy festiwal zgłosiła się rekordowa ilość uczestników - nie tylko z naszej archidiecezji. Zgłosiły się zespoły z: Bielska, Opola, Ornontowic, Bytomia, Zabrza, Chorzowa, Sosnowca, Wodzisławia, Kobióra, Tych, Pszczyny, Gorzyc, Lublinca, Siemianowic Śl., Niewiadomia, Lubecka, Moszczanki, Miasteczka Śl. Niestety niektórzy z nich nie dojechali, w wyniku czego wystąpiło 40 uczestników (ok. 430 dzieci). Pomiędzy występami s. Dobrosława wspólnie z dziećmi "wyśpiewywała swoją miłość Jezusowi". Każdy z uczestników otrzymał między innymi małą klepsydrę, która symbolizowała miniony czas poprzednich Festiwali. W Domu Katechetycznym czekał na wykonawców mały poczęstunek.

Występy oceniało Jury w składzie: ks. Ryszard, p. Joanna i p. Michał.

Oczywiście nie byłoby Festiwalu gdyby nie pomoc "dobrych ludzi". Za każdy przejaw życzliwości, pomoc w organizacji oraz wsparcie finansowe składamy serdeczne "Bóg zapłać!".

UCZESTNICY

LAUREACI

DOBROCZYŃCY

Zapraszamy do galerii!