Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  12.08.2018 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA


  Dzisiejsza kolekta 12. dnia miesiąca przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  1. Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Parafialna Księga Trzeźwości jest wyłożona w kaplicy św. Barbary, gdzie można wpisywać swoje zobowiązania trzeźwościowe i abstynenckie.

  2. Składamy serdeczne podziękowanie O. Salomonowi OFM za miesięczne - wakacyjne zastępstwo w naszej Parafii. Niech Bóg za wstawiennictwem św. Franciszka hojnie Mu Błogosławi.

  3. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu zakończoną Błogosławieństwem. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

  4. 4. W poniedziałek- 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie:
   • godz. 18.00 - Msza św. w int. żywych i zmarłych dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła,
   • godz. 19.00 - Hołd uwielbienia Maryi.
   • godz. 20.00 - Różaniec Fatimski.
   • godz. 20.45 - Procesja światła, Apel Jasnogórski i zakończenie nabożeństwa o godz. 21.00. ZAPRASZAMY.

  5. We wtorek-wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.

  6. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. W tym dniu wspominamy Matkę Bożą Zielną. Na każdej Mszy św. święcimy wianki i zioła. To dzień nakazany, w którym mamy obowiązek uczestniczyć we świątecznej Eucharystii.

  7. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy następujące wspomnienia liturgiczne:
   • w czwartek - wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, Króla.
   • w piątek - Uroczystość Św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

  8. W tym tygodniu III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.30 Msza św. w int. śp. Ks. Proboszcza Leopolda Wolffa oraz zmarłych kapłanów i duszpasterzy naszej parafii. O godz. 15.00 Koronka w kościele. Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, śpiewy z Taize, Koronka do Miłosierdzia Bożego i zawierzeniu siebie i Parafian Bożemu Miłosierdziu.

  9. W sobotę w koncelebrze Msza św. w int. ks. Piotra Masarskiego, jako podziękowanie za Jego duszpasterzowanie w naszej Parafii, z prośbą o Boże błogosławieństwo jako kapelana szpitalnego przy Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach.

  10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. z liturgią chrztu św. i w int. rocznych dzieci, także ich rodziców i chrzestnych. Katecheza przed chrztem w sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

  11. Za tydzień w niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Wyjazd pielgrzymów w niedzielę o godz. 7.00 z parkingu od krzyża. W autokarze są jeszcze wolne miejsca można się zapisać w zakrystii. Piesza pielgrzymka do Piekarskiej Pani wyruszy o godz. 01.30 od kościoła.

  12. Okazja do sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w soboty od godz. 17.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

  13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego", a w nim m.in. artykuł o Wniebowzięciu NMP, o męczeńskiej śmierci św. O. Maksymiliana Kolbego, czy o bieżących sprawach społecznych.

  14. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Andrzeja Jarzynę, + Konrada Wójcik, + Bronisława Masłowskiego i + Małgorzatę Grudzień. W poniedziałek o godz. 8.45 z Kaplicy odbędzie się pogrzeb śp. + Czesława Skóra. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl