Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
  Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  25.02.2018 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. O godz.17.00 Msza św. wieczorna. Parafian zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz palenia papierosów. Przy ołtarzu św. Barbary wyłożona jest Księga Trzeźwości, do której wpisujemy trzeźwościowe lub abstynenckie postanowienia.

  2. W środę o godz.7.00 nowenna do MBNP. O godz. 7.30 Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu lutym.

  3. W tym tygodniu dni wewnętrznej odnowy: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
   • I czwartek miesiąca - dzieci szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 17.00. Na Mszę św. zapraszamy także wszystkich nowożeńców, którzy do końca września pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Po Mszy św. dla nowożeńców w domu katechetycznym nauki przedślubne.
   • I piątek miesiąca - o godz. 7.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ oraz emerytów i rencistów. O godz. 17.00 czytanie zalecek. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Msza św. w int. dzieci po pierwszej i wczesnej Komunii św., ich rodziców i chrzestnych oraz wszystkich, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca. W koncelebrze Msza św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Do udziału we Mszy św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. dla nich spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.
    O godz. 19.00 spotkanie członków Akcji Katolickiej. Kolekta w tym dniu na potrzeby charytatywne parafii.
   • I sobota miesiąca – o godz. 6.40 medytacja biblijna w int. wynagradzających za grzechy, które obrażąją Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający. O godz. 7.30 Msza św. w int. członów Żywego Różańca oraz Jubilatów z miesiąca marca i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich chętnych do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca. Od godz.6.30 okazja do spowiedzi św.

  4. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 7.00 - prosimy do czwartku ich zgłosić w zakrystii.

  5. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania:
   • Dzieci Szkoły Podstawowej - czwartek godz. 16.00.
   • Uczniowie Gimnazjum – piątek godz. 17.00.
   • Dzieci po I Komunii św. i Młodzież – piątek godz. 17.30.
   • Dorośli - pół godziny przed każdą Mszą św.

  6. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na II półrocze: od lipca do grudnia 2018 roku. Prosimy o potwierdzenie I rocznic śmierci. Prosimy także parafian, aby składali dobrowolne ofiary za ławki, które zostaną przeznaczone na zapłacenie energii elektrycznej kościoła, domu katechetycznego i probostwa. Ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

  7. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w nim artykuł: „wielki Post z o. Pio – o modlitwie – to najlepsza broń i klucz do serca Boga. Jest także „Trinitas”.

  8. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Przy wyjściu z kościoła panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „od Gentes”– na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek: „Gdzie Misjonarz – tam nadzieja”.

  9. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Jana Jaworskiego. Jutro, 26 lutego o godz. 9.00 z kaplicy pogrzeb śp. + Czesława Sewerin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl